środa, 7 lipca 2010

Technologia budowy

Każda ze stron poświęcona budowie domów z drewna ma informacje które są potrzebne do tego aby nie zepsuć całej budowy. Są to oczywiste wiadomości ale nie zaszkodzi o nich wspomnieć. Jeśli przeczyta to klient i zobaczy że na jego budowie dzieje się coś złego może wtedy zainterweniować.

Jakie są to informacje? Dość śmieszne ponieważ każda wykorzystywana technologia budowy wie o takich sprawach. Po pierwsze domy z bali nie można robić z mokrego drewna. Na chłopski rozum jest to oczywiste ale warto przypomnieć zapominalskim. Po drugie domy z drewna muszą mieć czas na osadzenie się w ziemi przed tym kiedy zostaną urządzone od środka. Sama budowa domu może trwać tylko 4-5 tygodni ale trzeba odczekać swoje aby dom "zaprzyjaźnił" się z podłożem.

W taki właśnie sposób można uniknąć niebywałych kłopotów. Wiem doskonale że żadna z ekip pracujących przy budowie domów z drewna nie będzie używała mokrego czy wadliwego drewna ale czy nie lepiej upewnić się dwa razy niż potem być stratnym? Tak właśnie myślę i dlatego informacje które są podawana na stronach wykonawcy powinniśmy czytać ale to nie wszystko...Dobrze jest się zapoznać z całym tematem odnośnie domów z bali. Tyczy się to bardziej panów bo to oni zdecydowanie częściej pilnują ekipy robotników....

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz